Epilace doma: Jak na to jako profesionál
|

Epilace doma: Jak na to jako profesionál

Vítejte v našem článku „Epilace doma: Jak na to jako profesionál,“ kde se dozvíte o nejúčinnějších způsobech, jak dosáhnout profesionální epilace z pohodlí vašeho domova. Sledujte náš průvodce a získejte potřebné know-how k dosažení hladké a bezchybné pokožky jako zkušený odborník. Připravte se na změnu a objevte tajemství dokonalé epilace!
Jak vybrat správný typ epilace pro vaše potřeby

Jak vybrat správný typ epilace pro vaše potřeby

Pro správný výběr typu epilace je důležité zvážit několik faktorů, jako je typ pleti, citlivost na bolest, ale také vaše finanční možnosti. Vybrat správnou metodu epilace může být klíčové pro dosažení dlouhotrvajících výsledků. Zde je pár tipů, jak vybrat ten nejlepší způsob epilace pro vaše potřeby:

 • Typ pleti: Pokud máte citlivou pokožku, měli byste zvážit metody epilace, které jsou šetrné k pokožce, jako je například epilace voskem.
 • Citlivost na bolest: Pokud nemáte rádi bolest, můžete zvolit epilaci pomocí depilátoru, která je méně bolestivá než například epilace voskem.
 • Finanční možnosti: Pokud preferujete dlouhodobé řešení, můžete zainvestovat do epilačního přístroje pro domácí použití, který vám ušetří čas a peníze v dlouhodobém horizontu.

Nezbytné kroky před provedením epilace doma

Nezbytné kroky před provedením epilace doma

Nezapomeňte si připravit kůži před samotnou epilací. Důkladné očištění pleti je zásadní, abyste minimalizovali riziko podráždění nebo infekce. Důrazně doporučujeme použít jemný peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a uvolní chloupky, což zlepší výsledky epilace.

Dalším důležitým krokem je zkontrolování délky chloupků. Aby bylo dosaženo optimálních výsledků, musí být chloupky dostatečně dlouhé na to, aby je epilátor zachytil. Doporučujeme, aby byla délka chloupků mezi 3-5 mm.

Nedoporučujeme provádět epilaci bez předchozího testu na malé části kůže. Takto zjistíte, zda máte nějakou alergickou reakci nebo citlivost na danou metodu epilace. Buďte opatrní a proveďte test alespoň 24 hodin před plánovanou epilací.
Nejlepší postupy pro minimalizaci bolesti při epilaci

Nejlepší postupy pro minimalizaci bolesti při epilaci

V epilaci doma je klíč k minimalizaci bolesti správná příprava a postup. Sledování těchto nejlepších postupů vám umožní dosáhnout profesionálních výsledků v pohodlí vašeho domova.

Při epilaci doma je důležité držet se následujících postupů:

 • Příprava pokožky: Před epilací je důležité pokožku důkladně vyčistit a zbavit se mrtvých kožních buněk. Tím zajistíte, že vosk nebo epilační strojek bude působit co nejúčinněji.
 • Použití správné techniky: Při epilaci se ujistěte, že máte správný úhel a tlak na pokožku. Tím minimalizujete bolest a riziko podráždění.
 • Následná péče o pokožku: Po epilaci je důležité pokožku zklidnit a hydratovat. Použití vhodného krému či tonika pomůže minimalizovat podráždění a zanechá pokožku hebkou a hladkou.

Doporučené techniky pro dokonale hladkou pokožku po epilaci

Doporučené techniky pro dokonale hladkou pokožku po epilaci

Pokud jste právě dokončili epilaci doma a chcete dosáhnout dokonale hladké pokožky, doporučujeme vám následující techniky:

 • Exfoliace: Před epilací je důležité důkladně zbavit pokožku odumřelých kožních buněk. Díky exfoliaci se zabrání vzniku chloupků zase do pokožky a epilace bude efektivnější.
 • Použití teplého sprchového gelu: Před epilací je vhodné pokožku otevřít teplou vodou nebo použít teplý sprchový gel. Tím se chloupky změknou a proces epilace bude méně bolestivý.
 • Použití hydratačního krému: Po epilaci je důležité pokožku důkladně zklidnit a hydratovat. Použití hydratačního krému nejenže uklidní pokožku, ale také zabrání podráždění a zarudnutí.

Jak si udržet dlouhotrvající výsledky epilace doma

Chcete si užívat dlouhodobé výsledky epilace přímo z pohodlí vašeho domova? Pokud ano, není to žádný problém! S trochou péče a správnými postupy můžete dosáhnout hladké pokožky bez chloupků jako profesionál. Zde je několik tipů, jak udržet dlouhotrvající výsledky epilace doma:

 • Pravidelná exfoliace: Důležité je pravidelně odstraňovat odumřelé buňky kůže, abyste zabránili vzniku chloupků pod kůží a zarostlým chloupkům.
 • Hydratace: Po epilaci je klíčové pravidelně hydratovat pokožku, abyste ji udrželi jemnou a zabránili podráždění.
 • Regulérní epilace: Nepodceňujte pravidelnost epilace. Čím častěji budete odstraňovat chloupky, tím déle budou výsledky trvat.

Co udělat v případě podráždění pokožky po epilaci

Co udělat v případě podráždění pokožky po epilaci

Pokud máte podrážděnou pokožku po epilaci, není důvod k panice. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak uklidnit a léčit podrážděnou kůži doma jako profesionál.

Zde jsou některé tipy a triky, které vám mohou pomoci:

 • Chladící obklad: Naneste na podrážděnou oblast studený obklad nebo gel s aloe vera, aby jste zmírnili zarudnutí a svědění.
 • Používejte jemné produkty: Sáhněte po jemných a hypoalergenních produktech, které nebudou dráždit vaši již podrážděnou pokožku.

Závěrečné myšlenky

V dnešní době se epilace doma stává stále populárnější alternativou k návštěvám salonů. S pravými znalostmi a dostatečnou praxí se můžete stát profesionálem v epilaci doma, který dosáhne stejně dokonalých výsledků jako v salonu. Důležité je dbát na hygienu, správné postupy a ošetření pokožky po epilaci. S těmito pokyny a tipy se můžete stát mistrem epilace doma a ušetřit čas i peníze. Zkuste to sami a uvidíte, jak snadno se můžete naučit tento dovednostní dokonale ovládat.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *